Przejdź do treści

Przedłużenie haka holowniczego do bagażników rowerowych

Przedłużenie haka holowniczego do bagażników rowerowych

Jesteś posiadaczem bagażnika rowerowego na hak holowniczy, lecz nie jesteś w stanie go zamontować lub nie możesz swobodnie otworzyć tylnych drzwi w aucie? Być może masz obawy, że Twoja platforma rowerowa na hak holowniczy będzie znajdować się zbyt blisko Twojego zderzaka?

Czytając ten artykuł znajdziesz odpowiedzi na te pytania i nie tylko.

Przedłużenie do haka holowniczego to niezwykle przydatne rozwiązanie, które pozwala rozwiązać kilka problemów związanych z przewożeniem rowerów i otwieraniem klapy bagażnika samochodowego.

Jednym z problemów jest sytuacja, gdy koło zapasowe znajduje się zbyt blisko bagażnika rowerowego tak, że uniemożliwia jego zamontowanie. Przedłużenie haka holowniczego pozwala na wydłużenie odległości między kulą haka a uchwytem rowerowym aż o 200 lub 250mm, co umożliwi swobodne zamocowanie rowerów, nawet jeśli koło zapasowe jest zbyt blisko.

Kolejnym problemem jest sytuacja, gdy bagażnik rowerowy blokuje otwarcie klapy bagażnika samochodowego. Przedłużenie do haka holowniczego umożliwia przesunięcie bagażnika na tyle, że klapa bagażnika może być otwarta bez przeszkód. Dzięki temu można uzyskać łatwy dostęp do bagażnika samochodowego, nawet gdy rowery zamocowane są na haku holowniczym.

W przypadku gdy posiadasz kulę flanszową możesz również zastosować dystans kuli haka holowniczego. Adapter nadaje się zarówno do holowania przyczepy z masą aż do 3500 kg jak i transportu platformy na rowery. Przedłużenia występują w kilku rozmiarach od 12 mm do 125 mm, przez co masz duży wybór zależny od Twoich potrzeb.

Przedłużki są dostępne zarówno do kul flanszowych o rozstawie otworów montażowych 90 mm (dwie śruby) jak i 83×56 mm (cztery śruby). Można w ten sposób oddalić każdą kulę flanszową.

Przedłużenie do bagażników rowerowych na hak holowniczy sprawdzi się w przypadku kuli flanszowej oraz kuli odkręcanej i kuli wypinanej typu „swanneck” (łabędzia szyja). Montuje się go bezpośrednio na kulę haka, podobnie jak platformę rowerową, a dopiero na drugiej kuli montuje się uchwyt rowerowy. Jest to naprawdę super rozwiązanie gdy masz problem z montażem bagażnika

Zestaw składa się z następujących elementów:

głowica mocująca
przedłużenie (200 lub 250mm)
kula holownicza

Przedłużenie haka holowniczego dostępne jest w trzech wariantach:
– Głowica sztywna,
– Głowica wyposażona w funkcję uchyłu
– Głowica rapid-lock, która posiada zabezpieczenie antykradzieżowe, funkcję uchyłu i szybki montaż

Głowica sztywna jest mocowana za pomocą specjalnej śruby do kuli haka w pojeździe, to prosty i niezawodny sposób sprawdzony przez setki klientów. Głowica wyposażona w funkcję uchyłu, również jest mocowana za pomocą śruby, natomiast posiada dodatkowo możliwość odchylenia całego uchwytu rowerowego na tyle, abyś bez problemu dostał się do swojego bagażnika. Trzeci wariant tj. głowica rapid-lock jest przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów. Jest mocowany za pomocą specjalnej głowicy, którą należy nałożyć na kulę haka i zacisnąć dźwignię. To wszystko! Montaż trwa dosłownie chwilę. Dodatkowo ta głowica posiada zabezpieczenie antykradzieżowe w postaci kluczyka oraz funkcję uchyłu. To rozwiązanie jest stosowane przez czołowych producentów bagażników rowerowych np. Menabo, Ximplio, Amos, Westfalia w ich produktach klasy premium.

Zaletą jest łatwość montażu oraz demontażu przedłużenia do haka holowniczego. Możesz zrobić to samodzielnie w przeciągu kilku minut bez konieczności korzystania z pomocy specjalistów. To oszczędność Twojego czasu oraz pieniędzy. 

UWAGA – za pomocą przedłużenia NIE należy holować przyczep.

W przypadku gdy posiadasz samochód z amerykańskim gniazdem w standardzie 2 cale (51 x 51mm) rozwiązaniem powyższych sytuacji może być również przedłużenie gniazda haka holowniczego USA. Adapter przedłużający o 250 mm, ma zastosowanie w sytuacjach, gdy gniazdo jest schowane zbyt głęboko. Przedłużka jest uniwersalna przez co pasuje do każdego gniazda o rozmiarze ok. 51x51mm. Tego typu gniazdo jest stosowane w aut sprowadzonych z Ameryki, quadach, ATV , traktorkach czy pojazdach typu off-road

UWAGA- przedłużenie nie jest przeznaczone do holowania przyczep.

Podsumowując:

Jeśli szukałeś rozwiązania na zbyt krótką kulę haka lub problem z otwarciem bagażnika to dobrze trafiłeś. Polecam odwiedzić sklep hak-hol, posiadają szeroką gamę produktów samochodowych. Znajdziesz tam akcesoria niezbędne do Twojego auta.

Join the conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *